| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Gender | Socket (Female) |
| Number of Contacts | 3 |
| Connector Type | Receptacle, Bottom or Top Entry |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
